WARSZTATY Z MAJSTERKOWANIA
Nie tylko Adam Słodowy potrafił majsterkować.
Objawiły się kolejne talenty!
W ramach projektu GRASZ W ZIELONE? odbyły się warsztaty z majsterkowania.
Poprowadził je Pan Dariusz Roszkowski.
Robiliśmy karmniki – tak na czasie, bo na dworze zimno.
Elementy do karmników kupisz w sklepach z zabawkami, albo przez internet. Trzeba je tylko samodzielnie złożyć.
Pamiętaj, żeby poprosić o pomoc dorosłych, jeśli będziesz korzystać z wkrętarki. Możesz także użyć śrubokręta.
Warsztaty współfinansowane w ramach projektu „GRASZ W ZIELONE?” realizowanego w ramach Programu Osłonowego „WSPIERANIE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE” Edycja 2021 i jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz z budżetu Powiatu Gryfińskieg
Szanowni Państwo,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie zaprasza Państwa do udziału we wspólnej zabawie/konkursie na Państwa zabawę z dzieciństwa?
Realizujemy projekt pod nazwą „Grasz w zielone?” Jest to projekt, przez który chcemy zachęcić dzieci do kreatywnej, wspólnej zabawy. Zdajemy sobie sprawę, że współcześnie dzieci dużo czasu spędzają przed komputerem i telefonem. Ale! Chcielibyśmy przypomnieć im o tym, że są fajne zabawy podwórkowe, planszowe i inne, w które Państwo bawiliście się jako dzieci. Chcielibyśmy, aby dzieci dowiedziały się o tych zabawach.
PODZIELCIE się z nami Waszymi zabawami z dzieciństwa!
W co bawiliście się najchętniej?
Przedstawcie w kilku zdaniach zasady Waszych gier i zabaw. Z kim się bawiliście? Co było w tym fajnego? A może macie zdjęcia z takich zabaw podwórkowych? Udostępnijcie je nam, a my pokażemy je na naszej stronie internetowej i na portalach społecznościowych.
Na Państwa propozycje czekamy do 22 grudnia 2021 roku. Zgłoszenia, pomysły, propozycje, prosimy zgłaszać do:
MONIKA PARZYCH-MALAWSKA – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie:
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 91-404-55-04, 91-416-20-13
lub osobiście do Pani Moniki Parzych-Malawskiej w budynku PCPR w Gryfinie przy ulicy Łużyckiej 91.
PAMIĘTACJCIE:
Do zgłoszenia podajcie Państwo swoje dane kontaktowe. Przede wszystkim imię i nazwisko oraz numer telefonu. DLACZEGO? Chcielibyśmy Państwa nagrodzić upominkami – różnymi grami i zabawkami, które będą rozlosowane wśród Państwa, a które pozwolą dalej rozwijać Państwa pasje zabawowe.
WYNIKI KONKURSU NA ZABAWĘ Z DZIECIŃSTWA
Szanowni Państwo, mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu na Państwa zabawę z lat dziecięcych!
Konkurs został ogłoszony w ramach projektu GRASZ W ZIELONE?
OTO ZWYCIĘZCY:
DZIĘKUJĘMY PAŃSTWU ZA NADESŁANE PROPOZYCJE ZABAW!
Opiszemy je w kolejnych publikacjach na stronie PCPR.
Mamy nadzieję, że będą one inspiracją dla dzieci!
W sprawie odbioru nagród kontaktować się będzie z Paniami Pani Monika Parzych-Malawska.
ZABAWA Z DZIECIŃSTWA
W co się bawiliśmy jako dzieci? Co nam przynosiło frajdę?
Opowiada o tym Pani Klaudia Baranowska.
Nadesłała ona swoją wypowiedź w ramach projektu GRASZ W ZIELONE?
Dzieciństwo. Bezpowrotny, beztroski i najlepszy okres w moim życiu, który najlepiej wspominam. Nikt wtedy nie myślał o nieodebranym połączeniu na smartfonie, wrzuceniu selfie na insta, czy googlowaniu pomysłów na zabawy podwórkowe.
Wszystkie powstawały spontanicznie z bujnych wyobraźni dziecięcych głów. Tak właśnie powstała jedna z zabaw (…). Wystarczyło mieć tylko piłkę. Na początek wybierano prowadzącego zabawę, który trzymał w rękach piłkę, a pozostałe osoby były graczami. Kolejnym krokiem było rozwiązanie przez graczy zagadki. Banalnie prostej. Prowadzący wymyślał słowo, a graczom przekazywał informację na jaką literę się zaczyna i z ilu liter się składa. Ten kto zgadł stawał za prowadzącym, a prowadzący na trzy rzucał piłkę do tyłu i zaczynał biec przed siebie licząc sekundy na głos. Jednocześnie gracz stojący za prowadzącym musiał jak najszybciej złapać piłkę i krzyknąć stop, żeby prowadzący się zatrzymał. Gracz mógł zbliżyć się do prowadzącego o tyle kroków ile sekund zajęło mu złapanie piłki i z tego miejsca musiał wykonać rzut. Prowadzący tworzył z rąk obręcz, przez którą gracz musiał przerzucić piłkę. Jeżeli graczowi się udało to wygrywał i w kolejnej rundzie był prowadzącym.
Zabawa była świetna i mogła trwać bez końca. Do znudzenia albo pierwszych kłótni i zarzutów, że ktoś oszukuje i stawia większe kroki. I ten dreszczyk emocji kiedy piłka nie chcący przelatywała za płot do sąsiadów. Kto rzucał ten idzie J
Zasady gry w klasy, czy w gumę zna każdy ale wystarczyło tylko tyle, żeby rodzice musieli wręcz zaciągać mnie wieczorem do domu.
I te sławne "Jeszcze tylko 5 min".
Czas mijał wtedy zupełnie inaczej.
Projekt „GRASZ W ZIELONE?” jest realizowany w ramach Programu Osłonowego „WSPIERANIE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE” Edycja 2021 i jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz z budżetu Powiatu Gryfińskiego.