Tryb normalny

  • Tryb normalny

Tryb nocny

  • Tryb nocny

Kontrast

  • Kontrast czarno-biały
  • Kontrast czarno-żółty
  • Kontrast żółto-czarny

Rozmiar czcionki

  • Czcionka domyślna
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

aktywny samorzad

Treść główna

Pilotażowy program „AKTYWNY SAMORZĄD” 2024 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie informuje, że Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2024 roku.

W 2024 roku PFRON przewidział kontynuację ubiegłorocznych warunków dofinansowania w ramach programu, z korzystnym zmniejszeniem do 10% wysokości udziału własnego w zadaniach:
A1, A4 i D (z 15%), A2, A3 i C5 (z 25%), jak też w Module II (osoby zatrudnione – z 15%).

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem pod nazwą Kierunki działań oraz warunki brzegowe w 2024 roku (doc 284 KB) oraz z aktualnym tekstem jednolitym programu, po zmianach wprowadzonych przez Radę  Nadzorczą PFRON (Załącznik do uchwały nr 19 Rady Nadzorczej PFRON z 2023 roku (pdf 270 KB)).

Terminy składania wniosków:

Moduł I – od 1 marca do 31 sierpnia 2024 r.

Moduł II: Semestr letni roku akademickiego 2023/2024 – od 1 marca do 31 marca 2024 r.

Semestr zimowy roku akademickiego 2024/2025 – do 10 października 2024 r.

Więcej informacj na stronie Programu: (kliknij tutaj)

Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej w dedykowanym systemie SOW (System Obsługi Wsparcia) na stronie internetowej https://sow.pfron.org.pl/ bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Pilotażowy program „AKTYWNY SAMORZĄD” 2023 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie informuje, że Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2023 roku.

W ramach programu Aktywny samorząd osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do uzyskania prawa jazdy, zakupu niezbędnego oprzyrządowania lub dostosowania posiadanego samochodu do przewozu osoby niepełnosprawnej, zakupu sprzętu elektronicznego i szkolenia w zakresie jego obsługi, zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, skutera elektrycznego lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego, naprawy skutera lub wózka elektrycznego, zakupu i naprawy nowoczesnej protezy kończyny, pobytu dziecka w przedszkolu, nauki w szkole policealnej lub wyższej.

Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w programie w 2023r. oraz definicje pojęć zawarte są w dokumencie pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2023roku,

link:  https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2023-roku/

Z treścią programu można zapoznać się na stronie internetowej PFRON link: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/aktywny-samorzad/dokumenty-programowe-105401/program/tresc-programu-obowiazujaca/aktywny-samorzad-tresc-programu/

Terminy składania wniosków:

Moduł I – od 1 marca do 31 sierpnia 2023r.


Moduł II:

Semestr letni roku akademickiego 2022/2023 – od 1 marca do 31 marca 2023r.

Semestr zimowy roku akademickiego 2023/2024 – do 10 października 2023r.

Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej w dedykowanym systemie SOW (System Obsługi Wsparcia) na stronie internetowej https://sow.pfron.org.pl/ bez konieczności wychodzenia z domu.

Zasady rozpatrywania wniosków w ramach Programu "Aktywny samorząd" w 2023 r

Informacje - Archiwum

Informacje - Aktywny Samorząd